1 októbra, 2018

Firma Martiny, s.r.o.

Vznik a história

Firmu založil 1. decembra 1991 Peter Martiny starší ako živnosť. V tom čase bol hlavný predmet jeho podnikania údržba podchodov pre peších, do ktorej patrila aj starostlivosť o pohyblivé schody, vzduchotechniku, čerpacie stanice a čistiace práce. Neskôr sa k prácam na podchodoch a ich údržbe pridala aj montáž a servis pohyblivých schodov – eskalátorov.

Naša prvá montáž prebehla už v roku 1992, keď sme montovali 9 kusov eskalátorov nemeckého výrobcu O&K Rolltreppe GmbH v podchode na Trnavskom Mýte. Túto zákazku sme realizovali v spolupráci s odborníkmi v tejto oblasti, firmou Transporta Chrudim.

Postupne nasledovali montáže eskalátorov na Letisku M.R.Štefánika, v obchode Kenvelo na Obchodnej ulici v Bratislave a výstavisku Incheba – v hale C. So stavbou bratislavského Auparku prišla ďalšia výzva, keď sme v jeho nových priestoroch realizovali montáž všetkých eskalátorov.

Po smrti zakladateľa prevzal v roku 2003 vedenie firmy jeho syn, Peter Martini, ktorý dovtedy niekoľko rokov vo firme pracoval. Vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam a podnikateľskému talentu firma od roku 2003 neustále rastie a má za sebou množstvo úspešných montáží eskalátorov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.
V roku 2009 firma zmenila právnu formu a pretransformovala sa na s.r.o., no naďalej nesie meno jej zakladateľa.

Súčasnosť

V súčasnosti zabezpečujeme údržbu a servis viac ako stovky eskalátorov a travelátorov.  Eskalátory sme namontovali a zároveň sa staráme o ich bezproblémovú prevádzku naprieč celým Slovenskom a v Česku.

V roku 2010 sme začali spolupracovať s Miroslavom Houdom, ktorý má dlhoročné skúsenosti s montážou a opravami eskalátorov. V súčasnosti je zodpovedný za koordináciu prác a zákaziek v Českej republike.

Posledných 10 rokov sa špecializujeme hlavne na montáže eskalátorov a travelátorov v obchodných centrách. Najväčšie montáže na Slovensku boli v Auparkoch v Bratislave, Piešťanoch, Žiline, OC RETRO v Bratislave, podchode na Trnavskom mýte v Bratislave,  OC CUBICON, Zara v Avione, v hoteli Hilton a na Hlavnej stanici v Košiciach. Ďalej sme eskalátory montovali v tržnici v Michalovciach, Tuzexe v Michalovciach, v OC Galéria Lučenec, OC Aréna v Trnave a iných.

Čechách to boli montáže na staniciach Metra na trase A (nové stanice) a rekonštrukcia stanice Palmovka v Prahe. V Prahe sme eskalátory montovali aj v OC Quadrio a OC Šestka, OC Chodov, Van Graaf. Kauflandy Praha-Modrany, Ládví, Jarov, Vypich, Podbaba, Kaufland Brno, OC Breda v Opave, OC Šantovka Olomouc, Palác Pardubice, IGY Center v Českých Budejoviciach, OC Letmo Brno a mnohé iné. Jedna montáž bola v Maďarsku na stanici metra Keleti pályuadvar linky M2 v Budapešti.

V rokoch 1992 až 2014 sme vykonávali práce pre hlavné mesto SR, Bratislavu. V roku 2017 sme opäť obnovili spoluprácu a zabezpečujeme servis technologických zariadení, čistiace a upratovacie práce a stavebné práce v podchodoch.

V roku 2018 sme realizovali aj rekonštrukciu podchodu, montáž eskalátorov a výťahov  na Trnavskom mýte.

V novembri 2018 sme prijali ponuku na spoluprácu s dánskou pobočkou firmy KONE. Na základe zmluvy o spolupráci sme realizovali opláštenie eskalátorov s osvetlením na 2 nových metro staniciach Aksel Mollers Have a Norrebro v Kodani. Zákazka trvala s prestávkami do mája 2019 a v Kodani pracovali 6 naši zamestnanci.

V roku 2019 sme spolupracovali s mestom Praha, montovali sme eskalátory v metre, na novej trase D a menili sme schody na iných starších staniciach.

Od roku 2009 sme držiteľom certifikátu kvality ISO.

Od roku 2012 sa zaoberáme aj nákladnou cestnou dopravou vykonávanou vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t v celej SR a ČR, v prípade požiadavky aj do krajín EU.

Najnovšie realizácie

01/2021 – OC Albert, Ostrava/OTIS

06/2021 – Železniční stanice Vysočany/Schindler

07/2021 – Kaufland Olomouc/KONE

08/2021 – Hlavní nádraží, Praha/Schindler

09/2021 – Železniční stanice Ústí nad Labem/KONE

11/2021 – Železniční stanice Pardubice/Schindler

12/2021 – Železniční stanice Plzeň/Schindler

01/2022 – Prior Pardubice/Schindler

01/2022 – Komerční banka Praha/OTIS

01/2022 – Kaufland Čestlice/KONE